Bariyer sistemleri artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Otoparklardan alışveriş merkezlerine, fabrikalardan okulların giriş kısımlarına kadar birçok farklı alanda güvenlik, bariyer sistemi ile sağlanıyor. Bu doğrultuda kurumlar ilk etapta yaptıkları detaylı araştırmalar ile birlikte kendileri için en uygun olan bariyer sistemlerine karar veriyorlar. Genel olarak bariyer sistemleri, kuruma giriş yapacak olan araçların kontrol edilmesini sağlayan sistemler olarak gösterilebilir. Sürekli olarak yola paralel bir şekilde duran bariyer, araçların içeri kontrolsüz girişini engelliyor. Sonrasında o bölgede bulunan görevlilerin onay vermesi halinde de bariyer 90 derece ile yukarıya doğru hareket ederek geçişlere izin veriyor.

Bu sistemler günümüzde teknolojinin de etkisiyle birlikte daha gelişmiş düzeylere doğru atılım gösteriyor. Artık bu bariyer sistemleri çeşitli kartlar ya da parmak izleri ile birlikte otomatik olarak hizmet veriyor. Fabrikalara ya da resmi kurumlara giriş yapacak olan çalışanlar, kendilerine verilen kartlar ya da parmak izi yetkileri ile birlikte bariyerlerde beklemeden giriş yapabiliyorlar. Bunun dışında otopark bariyer sistemi kullanılırken güvenlik elemanlarının da kullanılması gerekiyor. Otoparklarda araçların düzeni son derece önemli olduğu için giriş yapan araçların kontrollü bir şekilde park edilmesi gerekiyor. Bunun için de girişte kişilere bilgi verilmesi ya da araçlarını bu kısımda bırakarak ayrılması istenebiliyor. Bu doğrultuda bariyer sistemini kullanan firmalar, rahatlıkla bu kontrolleri sağlayabiliyorlar.

Bariyerli bir otopark sisteminde araçlar geldikleri ilk anda kameralar tarafından görüntüleniyor ve gerekirse araçları bu kısımda teslim alınıyor. Bu aşamada firmanın çalışma şekline göre kişilere biletler ya da çeşitli kartlar veriliyor. Bu kartlar hem müşteri hem de firma için otoparka giriş saatinin kontrol edilmesine imkân tanıyor. Bunun yanı sıra çıkış aşamasında kişiler ücretleri ödeyecekleri alana geldiklerinde de bariyerin önünde durarak ödeme işlemini gerçekleştiriyorlar. Otopark bariyer sistemleri fiyat konusunda da firmaları zor durumda bırakmamak adına oldukça ekonomik fiyatlarla sunuluyor. Bu aşamada otopark sistemlerini kullanmak isteyen firmaların, yetkili kişiler ile görüşerek sistemin sunduğu avantajları iyi analiz etmesi gerekiyor. Sonrasında kendileri için en uygun sistemi belirleyerek kurulumu ve kullanımı için talepte bulunabilirler.

× Whatsapp Destek